Gdzie znaleźć wymarzoną ofertę na mieszkanie?

Przygoda z kupnem mieszkania niezależnie czy zdecydowaliśmy się na zakup na rynku pierwotnym czy wtórnym zawsze zaczyna się od przeglądania setek ofert. Gdzie jednak najlepiej szukać ogłoszeń dotyczących sprzedaży mieszkania? Dawniej źródłem takich informacji były gazety, które codziennie przeglądaliśmy w nadziei na znalezienie wymarzonego miejsca do zamieszkania.

Oferty w gazetach niestety mają wiele wad. Opisy mieszkania są zazwyczaj bardzo krótkie, co utrudnia szczegółowe zapoznanie się z ofertą. Ponadto tylko w nielicznych przypadkach w gazecie zamieszczone są zdjęcia mieszkania, które jest na sprzedaż. W praktyce chcąc dowiedzcie się czegoś więcej, niemalże za każdym razem musimy drogą telefoniczną kontaktować się z właścicielem, co w przypadku wielu ogłoszeń zajmuje nam mnóstwo czasu.

Na szczęście dziś prawie każdy z nas posiada Internet, gdzie możemy znaleźć mnóstwo ogłoszeń z obszernym opisem, dokładną lokalizacją przedstawioną na mapie satelitarnej, wieloma zdjęciami oraz niekiedy materiałem video. Dzięki tak obszernym informacją możemy dowolnie wyszukiwać oferty sprzedaży mieszkań, uwzględniając nasze oczekiwania. Wyznaczenie konkretnych kryteriów wyszukiwania, znacznie zwiększa prawdopodobieństwo znalezienia wymarzonego mieszkania, zmniejszając liczbę ofert tylko do tych, które mogą w jakimś stopniu przykuć naszą uwagę.